Projekt „Serce od serca”

Projekt „Serce od serca”

Szanowni Państwo!
Szkolny Klub Wolontariusza aktywnie włącza się w kolejny Projekt „Serce od serca” – szycie poduszek w kształcie serca dla pacjentek po mastektomii. Akcja szycia serc ma charakter charytatywny. Wszystkie „serca” trafią do pacjentek, które są odwiedzane przez wolontariuszki Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek przed zabiegiem mastektomii. Na naszych spotkaniach zapoznaliśmy się z instrukcją szycia poduszek-serduszek i jesteśmy w trakcie zbierania materiałów. Zapewne uda nam się uszyć kilkanaście sztuk, ale pragniemy zachęcić Państwa do aktywnego włączenia się do tej szlachetnej akcji i uszyjecie kilku poduszek.

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Pomysł szycia poduszek narodził się w 2001 roku w stanie Tennessee. Pomysłodawczynią jest Janet Kramer-Mai, pielęgniarki zajmującej się onkologią, u której zdiagnozowano raka piersi. Trzy z jej ciotek zrobiły dla niej poduszkę w kształcie serca, do użytku po operacji. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.
Co nam jest potrzebne do uszycia serca?
1. Tkaniny bawełniane – najchętniej w kolorowe w wesołe wzory.
2. Biała flanela (opcjonalnie)
3. Kulka silikonowa – około 200 g na jedną poduszkę.
Forma działania może być różna: można uszyć serca lub można zakupić materiały konieczne do uszycia serc.
Instrukcję wraz z szablonem w formacie PDF (do wydruku) oraz przykładową instrukcję szycia poduszki znajdziecie Państwo na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku:
http://www.kuratorium.gda.pl/projekt-serce-od-serca-szycie…/

Z góry dziękujemy za zainteresowanie!
W razie pytań proszę o kontakt z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza Ewą Czerniewską.
Uszyte serduszka bądź kupony materiału proszę dostarczyć do opiekuna na ul Gdańską 53.