Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 23 listopada 2018r. dzieci z grup zerowych, wzięły udział w balu urodzinowym Misia Lucka z grupy 0c, połączonym z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miś Lucek, to miś z projektu edukacyjnego “Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego organizatorem jest Grupa Mac S.A. i miesięcznik Bliżej Przedszkola. Grupa 0c realizuje zadania z projektu. Dzieci same wybrały misia i nadały mu imię. Pełni on rolę przewodnika po świecie literatury. Miś wędruje do domów dzieci, gdzie wraz z rodzicami czytają mu bajki i ilustrują je w dzienniku projektu. Dzięki tym działaniom rozwijane są zainteresowania czytelnicze dzieci.
Na bal każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Podczas barwnej parady misiów, w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje pluszaki. Następnie bohaterowi balu – Luckowi, wszyscy zaśpiewali sto lat, a panie z każdej grupy, odczytały życzenia z laurek przygotowanych przez dzieci. Oczywiście był również tort, a nawet trzy torty, przygotowane dla każdej grupy a także misiowe ciasteczka z marmoladą. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal w kształcie misia.
Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w konkursach z balonem, z kapeluszem, bawiły się w starego niedźwiedzia, śpiewały piosenkę “Pokochaj pluszowego misia” i tańczyły przy misiowych piosenkach. Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny kuzyna wszystkich misiów – Kubusia Puchatka. Chętnie bawił się z zerówkowiczami i ich misiami oraz pozował do pamiątkowych zdjęć.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
A. Bychowska, D. Słodkowska-Rogala, J. Suchcicka