Akcja  „Dobrzy kierowcy rosną z nami”

Akcja „Dobrzy kierowcy rosną z nami”

W październiku nasza szkoła przystąpiła do akcji „Dobrzy kierowcy rosną z nami”. Biorą w niej udział klasy 1a, 2a, 2c . Jest to akcja, której koordynatorem jest Policja. Zadania, które wykonują nasi uczniowie są skierowane :

  • do dzieci, które obecnie są pieszymi, a w przyszłości mogą być kierowcami.
  • do dorosłych, którzy obecnie są kierowcami
  • do osób starszych, które jako piesi, są często narażeni na wypadki na drodze.

Nasi uczniowie, zgodnie z pierwszymi wytycznymi, wykonali zadanie 1 i 2. Na początek zapoznaliśmy rodziców z akcją poprzez wywieszenie plakatów przed wejściem do naszej szkoły.
Następnie dzieci obejrzały filmiki, które przekazują nam, dlaczego ważne jest zapinanie pasów samochodzie. a po projekcji wykonały prace plastyczne, które pokazują, kto w ich rodzinach zapina pasy w samochodzie. Prace plastyczne zostały zaprezentowane rodzicom. Dzieci wzięły także udział w praktycznych ćwiczeniach związanych z zapinaniem pasów w samochodzie.
Uczniowie zachęcali także innych kierowców, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów w samochodzie, rozdając im specjalne zawieszki „Zawsze Zapina Cała Rodzina”. Z pomocą dzieciom przyszli policjanci z naszego posterunku w Nowym Stawie.
Następnie nasze dzieci przypomniały także zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, nagrywając krótki filmik zgodny z hasłem „Koła Stop – Robisz Krok”.
Zgodnie z założeniami akcji, nie zapomnieliśmy także o osobach starszych. Każde dziecko wykonało przypominajkę „Zanim wejdziesz, upewnij się, czy wszystkie pojazdy się zatrzymały” i wręczyły ją swoim babciom i dziadkom. Pokolorowana przez dzieci „Zebra” pokazała ile starszych osób ją otrzymało.
Nasi uczniowie z przyjemnością wykonywali zadania, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności i utrwalając posiadaną wiedzę.