Klasy czwarte z wizytą u alpak

Klasy czwarte z wizytą u alpak

6 października klasy czwarte wraz z swoimi wychowawcami i panią Anitą udały się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę do niezwykłego miejsca ukrytego w lesie. Kawałek za Starogardem Gdańskim w miejscowości Osowo Leśne znajduje się Ranczo Zbyroza, gdzie można nie tylko zobaczyć ale i dotknąć oraz nakarmić alpaki.

Nasi czwartoklasiści dowiedzieli co nie co o alpakach, że ich sierść jest hipoalergiczna a pościel ją zawierająca jest warta majątek oraz że nie wolno podchodzić od strony ogona, bo mogą kopnąć. Musieliśmy się też zachowywać nieco ciszej, ponieważ hałas mógł je wystraszyć i mogły się schować w swoim domku. Po tych wszystkich cennych informacjach nadszedł czas na poszukiwania. Aby nakarmić alpaki, trzeba było najpierw znaleźć wiaderka z marchewką, które były ukryte w lesie. Samo karmienie było niezapomnianym przeżyciem. Alpaki chętnie jadły nie tylko z ręki ale również z ust. Można je było również przy okazji pogłaskać. Następnie było malowanie drewnianych zawieszek w kształcie alpak, zmagania na torze przeszkód, karmienie królików oraz kiełbaska z grilla oraz karmienie kucyków. Szczęśliwi, pełni wrażeń i nieco zmęczeni wróciliśmy do domu.

Serdecznie dziękujemy za cudownie spędzony czas właścicielom Rancza Zbyroza i polecamy to miejsce również na wyjazdy rodzinne.