„Jak nie czytam, jak czytam” (ul. Bankowa)

„Jak nie czytam, jak czytam” (ul. Bankowa)

Zanim uczniowie klas 4-8 zasiedli z książką na trawniku, żeby o godzinie 10:00 wraz z innymi uczniami w całej Polsce rozpocząć wspólne czytanie, musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem i stworzyć dwa kształty – serce a w nim książkę. Z tym drugim poszło nieco łatwiej, ale serce nie do końca wyszło idealnie. Trochę się rozciągnęło, ale kształt został zachowany. A potem była krótka chwila na czytanie i pamiątkowe zdjęcie.
Czy w naszej szkole uczniowie czytają? Tak, mamy miłośników książek. Trochę ukrytych, ale czasami pojawiają się z książką w ręku. I jest też pewna osoba, która nie rozstaje się z książką i na przerwach często można ją spotkać zagłębioną w lekturze. Nauczyciele też czytają, a ostatnio niektórzy zaczęli wymieniać się książkami 🙂
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia. Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. (https://czytamy.org/)