IX MINIOLIMPIADA SPORTOWA KLAS 1-3

IX MINIOLIMPIADA SPORTOWA KLAS 1-3

Już po raz dziewiąty, w oddziałach 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2, odbyła się Miniolimpiada Sportowa, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych. Celem tej dużej imprezy sportowej było wdrażanie uczniów do czynnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz współzawodnictwa zgodnie z zasadami fair play.
W czwartek 29 lutego 2024r. w zawodach wzięły udział drużyny klasowe, złożone z 6 zawodników, 3 dziewczynek i 3 chłopców oraz dwóch zawodników rezerwowych. Pozostali uczniowie z wychowawcami byli kibicami. Olimpiada rozpoczęła się od uroczystej defilady sportowców, prowadzonej przez panią dyrektor – Krystynę Adamkiewicz. Jak przystało na prawdziwą olimpiadę, był również znicz olimpijski, który niósł zastępca Małego Samorządu Uczniowskiego – Cezary Gajc. Po defiladzie pani dyrektor dokonała oficjalnego rozpoczęcia zawodów, życząc wszystkim udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Przed rozpoczęciem zmagań sportowych, zawodnicy złożyli przysięgę olimpijczyka i wzięli udział w rozgrzewce. Uczniowie startowali w pięciu konkurencjach: pająk z piłką, podawanie woreczka, bieg z przeszkodami, slalom z kubeczkiem na rakiecie oraz koci grzbiet.
Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwał zespół sędziowski w składzie: przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Krzemińska, bibliotekarz szkoły pani Elżbieta Kalinowska i pani pielęgniarka Teresa Troch, która sprawowała również opiekę medyczną.
Zaangażowanie dzieci było ogromne. Sportowa zabawa dostarczyła wielu niezapomnianych emocji i wrażeń. Klasyfikacja końcowa, po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce, wyglądała następująco w poszczególnych kategoriach wiekowych:

klasy I
I miejsce – klasa 1b
II miejsce – klasa 1a
III miejsce – klasa 1c

klasy II
I miejsce – klasa 2c
II miejsce – klasa 2b
III miejsce – klasa 2a

klasy III
I miejsce – klasa 3a
II miejsce – klasa 3c
III miejsce – klasa 3b

Puchary, nagrodę rzeczową w postaci piłki oraz słodki upominek dla każdego ucznia, odebrały składy drużyn z rąk komisji sędziowskiej, dodatkowo każdy zawodnik, łącznie z rezerwowym, otrzymał prawdziwy medal olimpijski.
Olimpiadę przygotowały i poprowadziły panie: Irena Cieszyńska, Wioletta Myszka i Joanna Suchcicka. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Dyrekcji za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji olimpiady oraz panu Radosławowi Gałkowskiemu i wychowawcom za przygotowanie zawodników do zawodów.