Dzień Ziemi w klasach 0-III i IV-VI

Dzień Ziemi w klasach 0-III i IV-VI

W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło datę 22 kwietnia, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Głównym celem obchodów tego święta jest promowanie postaw ekologicznych i uświadomienie ludziom na całym świecie, jak kruchy jest ich ekosystem.
Wiemy, że chronić naszą Planetę powinniśmy nie tylko w dniu Jej święta, ale każdego dnia. Aby o tym przypomnieć, 26 kwietnia uczniowie klas 0-III spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel na temat ekologii. Dzieci obejrzały inscenizację pt. “Śmieci to nie zabawa, ale poważna sprawa”, przygotowaną przez koło teatralne, słuchały piosenki i obejrzały taniec w wykonaniu członków koła wokalnego i tanecznego. Podczas oglądania przedstawienia można było poznać lub przypomnieć sobie zasady takiego postępowania wobec przyrody, które nie spowoduje jej zniszczenia czy zanieczyszczenia. Widzowie z uwagą słuchali rad ekspertów zaproszonych do studia telewizyjnego.
Po zakończeniu apelu odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Pomaganie jest fajne”. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Na forum zostały również wyróżnione laureatki konkursu „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.
Apel z okazji Dnia Ziemi został przygotowany przez opiekunki koła wokalnego, tanecznego i teatralnego.

Klasy 0-III

Klasy IV-VI