Ważna informacja (dla korzystających z aplikacji Google)

Ważna informacja (dla korzystających z aplikacji Google)

Drodzy uczniowie, szanowni Rodzice!

Korzystając z różnych aplikacji Google mamy możliwość komunikacji przez aplikację Meet. Jest to bardzo dobre narzędzie, ale należy zwrócić uwagę na pewne niebezpieczeństwo z tym związane (ostatnio była o tym mowa w mediach – link do opisu zdarzenia: LINK)

Problem związany jest z korzystaniem z funkcji “Dołącz z dźwiękiem z telefonu” w programie Meet. Polega na naliczaniu wysokich opłat za połączenie telefoniczne. 

WAŻNE!!!

Jeżeli korzystamy z Meet za pośrednictwem internetu (czy przez komputer czy przez aplikację) – jest on całkowicie bezpłatny.

Natomiast jeśli ktoś wpadnie na pomysł użycia funkcji zaznaczonej na czerwono (NIE WOLNO TEGO ROBIĆ), musi liczyć się z naliczeniem opłaty telefonicznej za rozmowę do USA 🙁

Niestety nie można wyłączyć tej funkcji.

Odpowiedź z Google na pytanie o możliwości wyłączenia funkcji dołączania z dźwiękiem z telefonu (otrzymaliśmy od naszego informatyka):

“Dzień dobry, niestety na tę chwilę nie. Pakiet G-Suit na co dzień przeznaczony jest dla biznesu i nadal w większości wykorzystywany jest przez firmy. Opcja dołącz przez telefon umożliwia rozmowę telefoniczną z wieloma przedsiębiorcami równocześnie. I z tym wiążą się opłaty.”

Automatyczne powiadomienie mailowe przychodzi również z opcją płatną.

Drodzy uczniowie!

Jeżeli korzystacie z Meeta, to NALEŻY DOŁĄCZAĆ TYLKO PRZEZ LINK, a nie przez telefon!!! 

Oczywiście możecie pracować na telefonie, ale TYLKO w pobranej aplikacji.