Historia Misia #HistoriaMisia

Historia Misia #HistoriaMisia

Tradycyjnie w SP nr 2 przy ul. Gdańskiej 53 odbył się Dzień Misia pod hasłem “Nie bij mnie, kochaj mnie”. Ten dzień był wyjątkowym, a to m.in. dlatego, że w tym roku zorganizowano go w Światowym Dniu Dobrych Uczynków, czyli 19 maja 2022r. 

Dzień rozpoczął się koncertem zespołu Full Power Spirit z Podlasia. Koncert o tematyce profilaktycznej “Znajdź pomysł na siebie” skierowany został najpierw do młodszych klas I-IV, a potem udział w koncercie wzięli również uczniowie klas V-VIII. Mogliśmy zaprosić zespół do naszej szkoły dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miasta w Nowym Stawie. Po koncercie chętne klasy do uczestnictwa w akcji profilaktycznej, udały się do swoich gabinetów i zajęły się przygotowywaniem pluszaków do wyjścia na zewnątrz. Uczniowie bandażowali misie, oklejali plastrami, pisali w imieniu misia listy do przechodniów o swoich marzeniach, potrzebach i pragnieniach miłości, szacunku i poczucia bezpieczeństwa.

Akcję MIŚ „Nie bij mnie – kochaj mnie!” zainicjowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Na przystankach, na ulicach, w parkach czekały pluszaki, niezwykłe… – każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do przekazania…I tak właśnie to My zatrzymując Was chcemy Was skłonić do refleksji… Chcemy, aby ta akcja spowodowała większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie ktoś obok nas potrzebuje pomocy. 

Na ten dzień przygotowano również Drzewo Dobrych Uczynków i w holu szkoły zostały umieszczone listki, które przygotowali uczniowie z postanowieniami dobrych uczynków. Dzieci również podczas spotkań klasowych przygotowały lapbooki pod hasłem “Jeśli mnie kochasz…”

Zapraszamy do przeczytania wiersza Prośba dziecka: nie bij mnie!” Autor: Małgorzata Czerniak – psycholog

Akcję “Historia Misia” zorganizowały: Ewa Czerniewska, Ewa Kot i Stella Natora.