Medal WOŚP dla Sztabu 313 Nowy Staw

Medal WOŚP dla Sztabu 313 Nowy Staw

Zbliża się 31. Finał WOŚP i znowu zagramy razem, tym razem dla wszystkich – dla małych i dużych – chcemy wygrać z sepsą! Jednak zanim pofruniemy na kolejną orkiestrę w środku zimy, to chcemy podzielić się z całą społecznością szkolną wyróżnieniem, jakie otrzymaliśmy z Fundacji WOŚP. Bo to tak na prawdę dzięki wielkim sercom naszych uczniów, rodziców i nauczycieli Wielka Orkiestra gra w Nowym Stawie. I ten medal jest również dla Was.

Sztab #313 WOŚP w Nowym Stawie wyróżniony medalem z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry
Z okazji 30-lecia swego istnienia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła wyróżnić medalami niektóre zaangażowane instytucje, sztaby oraz firmy. W wielką radością odebraliśmy wiadomość, że Sztab #313 z Nowego Stawu, który i nasza społeczność szkolna tworzy z ogromnym zaangażowaniem, od wielu lat grający dla „Najbardziej Kolorowej Orkiestry w Środku Zimy”, znalazł się w gronie tych uhonorowanych. Nowostawski sztab otrzymał oficjalne podziękowania i życzenia od Jerzego Owsiaka oraz medal 30.Finału WOŚP wraz z certyfikatem.

Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni takim wyróżnieniem.
Mamy świadomość, że gdyby nie tytaniczna praca całego zespołu, naszych wolontariuszy, darczyńców, licznego grona mieszkańców gminy nowostawskiej i wszystkich ludzi, zaangażowanych w Finałowe Granie – nie byłoby takiego efektu. Otrzymany Medal i podziękowania przysłane przez Fundację dedykuję wszystkim Wielkoorkiestrowym Aniołom. Z taką Załogą czy słońce, czy deszcz – orkiestra zawsze zagra: “do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Przypomnijmy, że podczas 30. Finału WOŚP sztab w Nowym Stawie zebrał kwotę 204.206,39 zł., przez co pobił swój własny rekord z roku 2021, kiedy w WOŚP-owej skarbonce zgromadził 84.329,01 zł.

Wracając wspomnieniami do roku 2017, chciałoby się rzec: “ale to już było…”.
Wówczas Dyrygent Orkiestry, Jurek Owsiak, także wyróżnił Sztab #313 medalem na 25-lecie istnienia Fundacji, jak podała Fundacja: za wyjątkowe zaangażowanie, niesienie pomocy i aktywność.
Medal wraz z podziękowaniami i certyfikatem szefowa sztabu, Ewa Kot, przekazała podczas sesji Rady Miejskiej na ręce pana Burmistrza, Jerzego Szałacha. Medal został umieszczony w jednej z gablot Galerii Żuławskiej