Szkolny Turniej Warcabowy

Szkolny Turniej Warcabowy

W Szkole Podstawowej w klasach I – III w roku szkolnym 2023/2024 odbył się „Szkolny Turniej Warcabowy”. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach fundując nagrody do finalistów i warcaby do klas.
Pierwszy etap miał miejsce w grudniu, był to etap treningowy, podczas którego uczniowie poznawali zasady gry. Drugi – to etap klasowy, gdzie każdy uczeń w klasie grał z każdym. 3 osoby z każdej klasy z najwyższą liczbą wygranych zakwalifikowały się do finału szkolnego. W marcu z półfinalistów wyłoniono mistrzów na poziomie poszczególnych klas.
Mistrzem klas pierwszych została Laura Pszczółkowska, klas drugich Filip Pszczółkowski, klas trzecich Hanna Domagała. Drugie miejsca uzyskały następujące osoby: z klas pierwszych Jakub Konefał i Paweł Pytka, klas drugich Ksawery Nowaczyk, a klas trzecich Maria Kirstein i Hanna Watkowska. Miejsca trzecie w klasach pierwszych uzyskały Michalina Parafiniuk, w klasach drugich Aleksander Antoniak i Aleksander Ostrowski, w klasach trzecich Paweł Michcik i Oliwia Świtalska.
10 kwietnia podczas Szkolnego Balu Bociana na ulicy Mickiewicza wręczono nagrody. Nagrodzeni zostali wszyscy półfinaliści, a mistrzowie na poszczególnych poziomach otrzymali szachy. Uczennice Hanna Domagała i Laura Pszczółkowska odwiedziły Burmistrza Nowego Stawu Jerzego Szałacha i wręczyły podziękowanie za ufundowanie nagród.
Laureatom gratulujemy wygranej!