Galerie

WIATRAKI – ZIELONA ENERGIA (konkurs wojewódzki)

“Wiatraki – zielona energia” to Wojewódzki Konkurs Plastyczny, którego organizatorem jest nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny. Panie Stella Natora, Ewa Czerniewska i Ewa Kot przygotowały regulamin konkursu w dość nietypowej formie (prezentacja Genially). Konkurs kierowany jest do młodych adeptów klas 1-3 szkół podstawowych. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach.

Organizatorzy konkursu tworzą również stronę internetową https://wiatrakizielonaenergia.4uonline.pl, na której na bieżąco zamieszczane będą ciekawostki związane z konkursem i zieloną energią. Zaglądać tam może każdy, bez względu na wiek.

Wycieczka nad morze

W dniu 20 czerwca 2022 r. klasy piąte pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Stegny. Była to kolejna okazja do integrowania zespołów klasowych oraz spędzenia czasu w aktywny sposób.
Na plaży uczniowie spacerowali brzegiem morza, a następnie przyszedł czas na gry i zabawy sportowe. Nie zabrakło gry w piłkę nożną, siatkową. Powstało też wiele piaskowych budowli.
Zarówno pogoda, jak i humory wszystkim dopisywały.

Gdańska przygoda klas V i VI

9 czerwca klasy V a, V b, V c i VI a wyruszyły na autokarową wycieczkę do Gdańska. Było coś dla ducha i ciała.

Nasi uczniowie zwiedzili filię „Muzeum Narodowego” – Zieloną Bramę. Następnie pospacerowali uliczkami Starego Miasta. Odwiedzili również stadion Lechii Gdańsk. Stadionowe atrakcje skupione są przede wszystkim w FUN ARENIE. To stworzone na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych największe miejsce rozrywki w Trójmieście. Najwięcej emocji wzbudził laserowy paintball. Było również kino 5d – ekstremalny przejazd rollercoasterem.

Na zakończenie uczestnicy zjedli posiłek w restauracji „Panorama” na 16 piętrze popularnego „Zieleniaka”, gdzie oprócz pysznego obiadu wszyscy mogli podziwiać panoramę Gdańska. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i jeszcze bardziej zintegrowała klasy.

Konkurs o tematyce prozdrowotnej ESKULAPIADA

Tuż przed końcem roku szkolnego pierwszoklasiści zmagali się z zadaniami konkursowymi o tematyce prozdrowotnej pod hasłem “Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Rozkręcili Eskulapiadę piosenką “
O niezdrowym jedzeniu” Małej orkiestry Dni Naszych. Kiedy popłynęły pierwsze wersy już wiedzieliśmy, że piosenka stanowi idealny pretekst do rozmowy o zdrowym odżywianiu. Znakomity tekst, w którym wymienione są wszystkie najbardziej popularne niezdrowe produkty dostępne dla dzieci. Następnie uczniowie odpowiadali na zagadki i wpisywali rozwiązanie do krzyżówki. Klasa Ia, Ib, Ic rozwiązali prawidłowo wszystkie zadania przygotowane w prezentacji multimedialnej. Ostatnim zadaniem było ułożenie piramidy prawidłowego żywienia. W trakcie przerw pierwszoklasiści mogli rozciągnąć swoje mięśnie podczas wierszyków i piosenek logorytmicznych.

Jury oceniło pracę pierwszaków bardzo wysoko. W nagrodę klasy Ia, Ib, Ic pojadą na warsztaty o tematyce prozdrowotnej do Szkoły Łacińskiej w Malborku w okresie wrzesień/październik.

Nad całością czuwały organizatorki: Pani Irena Cieszyńska, Ewa Kot oraz Stella Natora.

Odwiedziny na Bankowej

10 czerwca gościliśmy w budynku przy ul. Bankowej obecnych trzecioklasistów i czwartoklasistów, którzy od września kontynuować będą naukę w innym budynku niż dotychczas.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia Pana Dyrektora – Tomasza Bojarczuka, następnie Pani Marzena Lewandowska oprowadziła uczniów po szkole. Dzieci chętnie zaglądały do gabinetów, obserwowały fragmenty lekcji. Oczywiście, najbardziej były ciekawe wyglądu sali gimnastycznej. Po zwiedzaniu szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadawali swoim młodszym kolegom i koleżankom zagadki, a P. Marzena sprawdzała poprzez zadawanie pytań, czy wszyscy uważnie słuchali komentarzy podczas zwiedzania. Wszyscy udzielający dobrych odpowiedzi otrzymywali nagrody. Na koniec uczniowie obdarowani zostali drobnymi upominkami na szczęście.
Czekamy na naszych nowych uczniów już we wrześniu.
(M. Lewandowska)