Turniej Warcabowy oraz rodzinne planszówkowanie dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła granie już 11 stycznia 2019 r. w naszej szkole przy ul. Gdańskiej 53 I Turniejem Warcabowym dla kl. 0-3 z okazji 27-go Finału WOŚP.
Turniej odbył się w przemiłej atmosferze, pod okiem mistrza, nauczyciela gry w szachy i warcaby Pana Jana Zalewskiego. Grze niebywale fair play przyglądali się sędziowie: wicemistrz Pomorza gry w szachy Pan Leszek Kwiatkowski oraz Pan Robert Jurczak – zaangażowany rodzic. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pucharami, statuetkami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.
Po turnieju dla dzieci odbył się Pojedynek Warcabowych Gigantów w którym wzięli udział panowie: Franciszek Kot, Daniel Gucwa, Konrad Sosiński, Tomasz Łoś, Marek Szczeciński, Leszek Kwiatkowski.
Rodzinne planszówkowanie poprowadziła grupa zaprzyjaźnionych strażaków z OSP Lipinka za co serdecznie dziękujemy.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców za zakupienie gry podłogowej – Warcaby Gigant.
Dziękujemy niezastąpionym rodzicom którzy ufundowali słodkie wypieki oraz wzbogacili kiermasz WOŚP w kolorowe gadżety: Magdalenie Kowalskiej, Marcie Parafiniuk, Magdalenie Król, Agnieszce Majcher, Patrycji Kuligowskiej, Katarzynie Świerczyńskiej, Małgorzacie Lipa, Sylwii Uryć, Beacie Rojewskiej, Dorocie Ossowickiej, Paulinie Wyżykowskiej, Monice Rugała, Joannie Opałka.
Następny turniej już za rok. Serdecznie zapraszamy. Sztab WOŚP Nowy Staw.

Noworoczny prezent dla uczniów klasy II B

Właśnie wróciliśmy z przerwy świątecznej i od razu czekała na nas wielka niespodzianka – korespondencja od dzieci z Litwy. Ta przesyłka bardzo nas ucieszyła. Każdy otrzymał życzenia świąteczne i noworoczne oraz informacje o swoim koledze lub koleżance z polskiej szkoły w Rukojniach ze zdjęciem. Z wielką ochotą w najbliższym czasie napiszemy listy do naszych znajomych.
Uczniowie klasy II B z wych. E.Czerniewską

Święta, święta … – wigilia w klasie II B

Wigilia klasowa za nami. Było radośnie, wesoło, rodzinnie i pysznie. Przed nami kilkanaście dni spędzonych w gronie rodzinnym, w świątecznej atmosferze. Korzystając z okazji składamy wszystkim wesołe życzenia świąteczne: „ W te święta magiczne – życzenia ślemy liczne. Pachnących jodełek, z ogromem światełek. Olbrzymich prezentów, od wesołych elfów. Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka”.
Uczniowie klasy II B z wychowawczynią Ewą Czerniewską i panią Ireną Nawrot

Świąteczne zajęcia w Szkole Łacińskiej

12 grudnia uczniowie klasy II B wzięli udział w bardzo atrakcyjnych zajęciach świątecznych. Dużą frajdę sprawiło nam pieczenie pierniczków, a potem dekorowanie ciasteczek. Każdy swoje dzieło zabrał do domu. Nie zabrakło zabaw ruchowych – bitwa na śnieżki, taniec z śnieżynkami. Na zakończenie wykonaliśmy ozdoby świąteczne. Bardzo zadowoleni wróciliśmy z tej wyprawy do Malborka.

Akcja charytatywna “Mikołaj dla Wszystkich” – dzień 3 – finał akcji 🎄🎅🎄

Mikołaj naprawdę przychodzi do wszystkich
Po rocznej przerwie nasz Zespół ds Promocji Szkoły wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dwójki postanowili po raz 6 zorganizować akcję charytatywną pod tradycyjnym hasłem ,,Mikołaj dla wszystkich”. Jak zawsze do działań włączyła się nieoceniona Rada Rodziców. Tym razem organizatorzy założyli, że zbierane będą fundusze na zakup potrzebnych pomocy dydaktycznych, z których będą mogli korzystać uczniowie naszej szkoły.
12 grudnia odbył się Turniej Piłki Nożnej. Spośród zaproszonych drużyn najlepsza okazała się ekipa Old Boys Nowy Staw. Dzień później w rozgrywkach w piłkę siatkową wyłoniono najlepszą drużynę – OSiR Nowy Staw.
Finał akcji, 14 grudnia, w gościnnych progach Dwójki przy ul. Gdańskiej, zgromadził wielu rodziców, którzy przybyli wraz ze swymi pociechami, aby miło spędzić piątkowe popołudnie. Tu ukłon w stronę Rady Rodziców, która zadbała o przepiękny wystrój korytarzy, przygotowała stoiska ze stroikami, słodkościami. Nie zabrakło loterii dla tych małych, ale i dorosłych. W świetlicy zorganizowano kawiarenkę, gdzie serwowano między innymi aromatyczną, świąteczną kawę. Natomiast w sali gimnastycznej odbył się koncert talentów połączony z licytacją cennych przedmiotów. W sumie zebrano kwotę 3988,86 złotych.
Było to możliwe dzięki wspaniałej postawie rodziców, zaangażowanych w przebieg akcji, ale i uczniów, którzy dzielnie wspierali akcję choćby poprzez zakupy ciast i galaretek podczas organizowanych słodkich przerw.
Organizatorzy składają w tym miejscu serdeczne podziękowania. Jesteście Państwo wspaniali!
( M. Lewandowska)

Konkurs “Ozdoba choinkowa”

10 grudnia 2018r. w SP 2 przy ulicy Gdańskiej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego “Ozdoba Choinkowa”. Konkurs skierowany był do dzieci z grup zerowych. Celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów. Dostarczono wiele pięknych i pomysłowych prac. Niezwykłe bombki, piękne anioły, oryginalne łańcuchy, choinki do zawieszenia, bałwanki, gwiazdy – to tylko niektóre pomysły na pracę konkursową. Jury, w składzie – p. Beata Brucka, p. Elżbieta Kalinowska i p. Anna Siemieniec, miało nie lada trudny wybór. Oto wyniki:
I miejsce – Maja Małek – 0a
II miejsce – Róża Domagała- 0b
III miejsce – Adrianna Lichota – 0c
Wyróżnienia:
Amelia Grabarz- 0a, Karol Witek – 0a, Igor Bednarczyk – 0c, Nadia Parafiniuk- 0b
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Wszystkie prace wiszą na specjalnie przygotowanej choince w korytarzu szkolnym, gdzie można je podziwiać 🙂
Organizator konkursu – Joanna Suchcicka

Mikołajki w klasach 0-III

6 i 7 grudnia uczniów klas 0-III odwiedził gość, na którego czekają wszystkie dzieci – św. Mikołaj. Przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego przywitał i zaprosił Mikołaja, który, jak się okazało, zgubił swój worek. Z pomocą Mikołajowi przyszli panowie Policjanci. Przeczytali oni dzieciom list, w którym sprawca całego zamieszania (Grinch) dał wskazówki, gdzie szukać worka z prezentami. Worek był ukryty w szatni. Dziewczynki z Kółka Tanecznego, aby pocieszyć Mikołaja, zatańczyły dla niego. Następnie Mikołaj rozdał prezenty klasom. Dzieci z Małego Samorządu Uczniowskiego podziękowały Mikołajowi i panom Policjantom, wręczając drobne upominki, a dziewczynki z Kółka Wokalnego zaśpiewały piosenkę „O świętym Mikołaju”. Na koniec, wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, który później odwiedził jeszcze dzieci w klasach.