Prezent z okazji Dnia Dziecka

Serdecznie dziękujemy ❤️Radzie Rodziców❤️ za przekazanie funduszy na zakup prezentu dla uczniów klas IV-VI z okazji minionego Dnia Dziecka.
Prezent (pomoce dydaktyczne dla klas IV-VI do wykorzystania na godzinach wychowawczych – Koło Komunikacji, Sieć Współpracy, Marker Współpracy oraz zestaw materiałów w wersji elekrtonicznej) dotarł do nas i został przetestowany przez klasę Vd. Od września pozostałe klasy będą mogły nie tylko ćwiczyć współpracę,ale i dobrze się bawić.

Na Piastowskim Szlaku

5 czerwca tuż po wschodzie słońca uczniowie klas Vc, Vd, Ve rozpoczęli wycieczkę śladami pierwszych Piastów. Nim dotarli do dawnej stolicy Polski – Gniezna, odwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej w Żninie, a następnie przejechali kolejką do Biskupina. Tam zwiedzali Muzeum Archeologiczne i odnalezioną podczas wykopalisk osadę.
Kolejnym etapem wycieczki było Gniezno, a przede wszystkim Katedra z pięknymi zabytkowymi drzwiami. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Ostrowa Lednickiego, miejsca Chrztu Polski. Trzeba się tam było przeprawić specjalnym promem, co dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń. Na wyspie obejrzeli pozostałości kaplicy z X wieku.
Następnego dnia uczniowie zwiedzali Poznań, a właściwie bawili się w detektywów historii, za wyszukanie wszystkich odpowiedzi na zadania przewodnika, otrzymali dyplomy Detektywa Historii. Egzamin wszyscy uczestnicy wycieczki zdali celująco. Nie mogło też oczywiście zabraknąć wysłuchania o 12.00 hejnału z ratuszowej wieży, a przede wszystkim ujrzenia koziołków.
Po południu zwiedzaliśmy Palmiarnię, chociaż nie było to klasyczne zwiedzanie, a raczej rodzaj testu na przetrwanie w trudnych warunkach dżungli i zdobycie umiejętności, które pozwolą na przeżycie, wykorzystując do tego naturalne warunki. Zadania były trudne, ale nasi uczniowie i tu poradzili sobie znakomicie i zdobyli wszystkie sprawności.
Ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie zamków w Kórniku i Rogalinie. Tu z kolei wielkie wrażenie zrobiły przede wszystkim 3 dęby – Lech, Czech i Rus, każdy z nich liczy sobie około 850 lat. Wcześniej jednak uczniowie zamienili się w piekarzy i uczyli się przygotowywać rogale świętomarcińskie pod okiem fachowych cukierników.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie późnym wieczorem powrócili ze zdobytymi trofeami do domu

Dzień Dziecka w klasie I a

Uczniowie klasy I a z niecierpliwością czekali na nadejście piątku 31 maja, gdyż miał on różnić się od innych dni szkolnych. Tego dnia Dzieci wspólnie świętowały w klasie nadchodzący Dzień Dziecka. Każdy mógł zabrać do szkoły swoją ulubioną zabawkę, ponieważ był to dzień zabawy i radości. 
Dzieci urządziły klasowe kąciki zabawy, w których przyjemnie spędzały czas. Tworzyły również plakaty związane ze Świętem Wszystkich Dzieci. Na zakończenie wspólnie wykonały klasowe serce radości.

Po nagrodę do Ogrodu Zoologicznego

24 maja 2019 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.: „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”. Głównym organizatorem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku.
W kategorii klas I-III wyróżnienie w konkursie zdobył uczeń naszej szkoły – Adrian Król z klasy I a. Podczas uroczystości odebrał z rąk organizatorów pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe.
W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła uczennica kl.Vd Agata Jurkowska a wyróżnienie otrzymała uczennica kl. IVe Marta Glazer.
Wręczeniu nagród towarzyszyły również atrakcje zarówno dla laureatek jak i dla klasy Vd, która w ramach dodatkowej nagrody towarzyszyła swojej koleżance z klasy. Uczniowie obejrzeli karmienie fok, zwiedzili część ZOO kolejką, uczestniczyli w ciekawej prelekcji o gadach oraz weszli do miniZOO. Po poczęstunku odbyło się uroczyste wręczenie nagród wraz z przemowami zaproszonych gości. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili drugą część ZOO.
Zarówno dla laureatek jak i klasy Vd oraz opiekunów był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, za co serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu oraz Gdański Ogród Zoologiczny

IX Międzypowiatowy Konkurs z J. Angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej

W czwartek, 23 maja, uczniowie szkół podstawowych kl. VII i VIII z pięciu szkół (SP nr 6, SP nr 8, SP nr 9, SP w Gościszewie, SP nr 2 Nowy Staw) po raz kolejny w murach naszej szkoły sprawdzili swoją wiedzę z języka angielskiego.
W tym roku konkurs miał charakter indywidualny. Przez 45 minut uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające rozumienie tekstów czytanych, słownictwo, gramatykę i codzienną komunikację. Na szczęście również tym razem dogrywka nie była konieczna, choć wyniki były bardzo zbliżone. A oto najlepsi z najlepszych:
I miejsce: Jakub Dąbrowski (SP nr 6 Malbork)
II miejsce: Zuzanna Gacek (SP nr 6 Malbork)
III miejsce: Agata Kosiorek (SP w Gościszewie)
IV miejsce: Bartosz Kiciński (SP nr 2 Nowy Staw)
Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Wydawnictwo Pearson oraz prywatnego sponsora. Nauczyciele otrzymali podziękowania i zapewnili, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na konkursie.

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

6 kwietnia 2019 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej nr.8 w Malborku. Turniej rozegrany był w trzech grupach wiekowych: grupa I szkoły podstawowe, grupa II gimnazjum i grupa III szkoły ponadgminazjalne. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z kl 4 i III Gimnazjum.
W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązali test pisemny składający się z zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W przerwie przed drugą częścią młodzież miała możliwość zapoznania się ze sprzętem ratowniczym w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Malborku. Druga część turnieju to część ustna. Celem OTWP jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony ppoż.
Poprzez udział w turnieju uczniowie zapoznali się z przepisami przeciwpożarowymi, zasadami postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Przygotowanie i opieka nad uczniami: Iwona Jurczak i Marek Szczeciński.