Dzień Uśmiechu 2019

W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony był 4 października. W obchody tego święta włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Kilka dni wcześniej klasa 2c przygotowała ciekawą gazetkę tematyczną.
Ten dzień był wyjątkowy. Już od rana widać było na twarzach dzieci i dorosłych piękny uśmiech. A wszystko to za sprawą „Uśmiechniętych buziek” od Zespołu do Spraw Promocji Szkoły i Rady Rodziców.
Dzieci z Małego Samorządu Uczniowskiego postanowiły „wprawić” w dobry humor każdego, kto odwiedził naszą szkołę. Przedstawiciele Samorządu wręczyli każdemu dziecku i rodzicowi, który pojawił się w szkole, karteczkę z życzeniami z okazji tego święta oraz poczęstowali wszystkich cukierkami.
Ponadto klasy 1a i 2c wraz z wychowawczyniami przeszły się ulicami naszego miasta, by nam wszystkim przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.

Dzień Chłopaka w klasie 2 c (IX 2019)

Dzień Chłopaka był świetną okazją do zabawy i powalczenia o różne tytuły. W poniedziałek 30.09.2019 r. w naszej klasie Święto Chłopców rozpoczęło się złożeniem życzeń przez dziewczynki, wręczeniem gry edukacyjnej i słodkich upominków. Tego dnia uczniowie ubrali się odświętnie, gdyż wybieraliśmy „Elegancika”, który reprezentował klasę na szkolnym apelu z okazji ich święta. Tytuł ten przypadł Sebastianowi Ostrowskiemu. Potem chłopcy przystąpili do rywalizacji o tytuł klasowego Super Chłopaka w kategorii „Znawca samochodów”. Wszyscy chłopcy wykazali się bardzo dobrą znajomością marek aut. Główny tytuł otrzymał Jakub Kowalski. Humory dopisywały nie tylko chłopcom, ale także dziewczynkom. Izabella Skarżyńska otrzymała wyróżnienie w konkursie za wiersz na Dzień Chłopaka.

Dzień Chłopca w klasach 0-IV

30 września był dniem uroczyście obchodzonym w naszej szkole. W tym dniu Mały Samorząd Uczniowski wspólnie z Kółkiem Wokalnym oraz uczniami klasy Ib przygotowali apel z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki z Samorządu i klasy Ib złożyły wszystkim chłopcom i Panom życzenia, a dziewczynki z Kółka Wokalnego zaśpiewały dla nich piosenki. W każdej klasie odbyły się także wśród chłopców wybory „Elegancika”. Dziewczynki wybrały spośród swoich kolegów chłopca, który wyróżniał się eleganckim strojem. Wyróżnieni chłopcy zaprezentowali się w trakcie apelu i zostali pasowani na „ Króla Elegancików” otrzymując w nagrodę koronę. Podczas apelu zostały także wręczone nagrody dla dziewczynek , które wzięły udział w odbywającym się wcześniej konkursie literackim „ Wiersz na Dzień Chłopca”. Najlepszymi „poetkami” okazały się:
Michalina B. z klasy IIa- I miejsce
Aleksandra G. z klasy IIIc-II miejsce
Lena K. z klasy IIb-III miejsce.
Wiersze tych dziewczynek zostały zaprezentowane podczas apelu.
Wyróżnienia otrzymały:
Nikola O- klasa IIb
Izabella S.- klasa IIc
Aleksandra F.- klasa IIIb
Lena W.- klasa IIIc
Amelia U.- klasa IIIa
Gratulujemy!

Spotkanie z policjantem (wrzesień 2019)

W środę 25 września 2019 roku klasy Ia, Ib i Ic wzięły udział w spotkaniu z policjantem dzielnicowym z Komisariatu Policji w Nowym Stawie na temat “Bezpieczny uczeń w szkole, w domu i w drodze do szkoły”.

Wycieczka do Stegny klas Ia, Ib, Ic, IIa, IIc

Wycieczka odbyła się 24 września 2019r. Hasłem przewodnim wyjazdu było “Piękna nasza Polska cała”. Podczas wyjazdu uczniowie poznawali krajobraz nadmorski oraz zaznajomili się z warstwową budową lasu. Obserwowali faunę i florę leśną z wykorzystaniem lornetek i lup. Nauczyli się posługiwać kompasem podczas wyznaczania kierunków świata.
Humory dzieciom dopisywały, a ich ciekawość świata utwierdziła opiekunów, że warto organizować lekcje przyrody w środowisku naturalnym. Piękno i bogactwo nadmorskiego krajobrazu uczniowie poznali wszystkimi zmysłami.