Kolejna klasa nawiązuje kontakty z polskimi dziećmi z Litwy

Kilka dni po Świętach Bożego Narodzenia uczniowie klasy I b otrzymali przesyłkę od polskich dzieci ze szkoły w Rukojniach na Litwie. To pierwszy kontakt naszych najmłodszych uczniów z „zerówkowiczami” na Litwie. My również wysłaliśmy własnoręcznie zrobione kartki i życzenia świąteczne oraz zdjęcia z naszej klasy. Bardzo liczymy na kolejne wiadomości od naszych znajomych.
(Wych. Ewa Czerniewska)

Świąteczna wizyta w ośrodku w Lasowicach Wielkich

22 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Lasowicach Wielkich. Oczywiście pojechaliśmy z prezentami świątecznymi i koncertem muzycznym. Lena Niedźwiecka zaśpiewała kilka kolęd i pastorałek, a Mateusz Smoliński dał koncert na akordeonie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Było nam bardzo miło, gdy zostaliśmy obdarowani upominkami świątecznymi. Na zakończenie wizyty, wzięliśmy udział w uroczystości urodzinowej. Troje dzieci obchodziło swoje urodziny, więc były torty i dmuchanie świeczek. Bardzo nam smakowało! Zostaliśmy zaproszeni na kolejną wizytę, zapewne z zaproszenia skorzystamy.

WIGILIA W KLASIE I B

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Właśnie dzisiaj poczuliśmy tę magię na spotkaniu klasowym przy wigilijnym stole. Dzięki naszym rodzicom na wspólnym biesiadowaniu nie zabrakło pasztecików, słodkiego ciasta, owoców i innych smakołyków. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas. Teraz tylko czekamy na prezenty od św. Mikołaja!

Mikołajki na Gdańskiej

6 grudnia, w dniu tak popularnych i oczekiwanych przez dzieci mikołajek koło teatralne przygotowało dla naszych uczniów specjalną niespodziankę.
„BAJDUSIE” przedstawiły inscenizację pt. „Mikołajkowa przemiana”.
Uczniowie klas 0-III oraz Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego ze szkołą Przedszkola w Nowym Stawie wraz z wychowawczyniami poznali historię Stasia, który nie zawsze był grzeczny. Chłopiec napisał list do Świętego Mikołaja, życząc sobie wielu prezentów, a tym samym wywołał serię dziwnych zdarzeń. Na początku znika jego mama, a kiedy zrozpaczony chłopiec wyrusza na poszukiwania, spotyka szereg nieszczęśliwych bajkowych postaci. Były to: Tancerka bez baletki, Anioł ze złamanym skrzydłem, 7 krasnoludków, martwiących się o Śnieżkę, sama Śnieżka, która chciała spotkać Królewicza, Bella, która była w rozterce, nie wiedziała czy zostać z Bestią, czy wracać do ojca, zapracowany Kopciuszek, pragnący pójść na bal. Stasiu spotkał nawet Czarownicę, która była bardzo smutna ponieważ nikt jej nie odwiedzał, a w dodatku zgubiła swoją magiczną kulę. Na drodze pojawili się także Indianin bez pióropusza i Pirat bez mapy i lornetki. Rozmowa z wszystkimi spotkanymi osobami, sprawiła, że chłopiec zauważa, że nie zawsze był dobry dla innych. Po wizycie Dobrej Wróżki, która daje mu bardzo ważną radę “Los Twój i innych spoczywa w Twoich rękach. Możesz wiele zmienić. Tylko posłuchaj głosu serca”, postanawia się zmienić. Staś zaczął od napisania nowego listu do Świętego Mikołaja słowami “Proszę obdaruj tych wszystkich, których dziś spotkałem…” Historia oczywiście skończyła się szczęśliwie, mama się odnalazła i była bardzo dumna ze swojego synka.
Opowiedziana historia pokazała nie tylko pozytywną przemianę chłopca -Stasia, ale przede wszystkim wielką moc dobrych uczynków. Dzieci mogły się przekonać, że ważniejsze od rzeczy materialnych: komputera, telefonu czy drogich ubrań są takie wartości jak przyjaźń, życzliwość i wzajemna pomoc.
Artystki z koła wokalnego piosenką przywołały Świętego Mikołaja, który w tym roku, przybył do szkoły wraz ze swoimi pomocnikami: elfem i małym skrzatem oraz z bałwankiem Olafem, na specjalne zaproszenie Małego Samorządu Uczniowskiego. Sprawili dzieciom wiele radości swoimi odwiedzinami. Obdarowali również wszystkich słodyczami.

Zajęcia ze zdrowego odżywiania na ulicy Gdańskiej

13 listopada uczniowie klas I wzięli udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia poprowadziła przedstawicielka firmy dostarczającej owoce i warzywa do naszej szkoły- pani Magdalena Urban. Podczas zajęć pierwszaki poznały Piramidę Zdrowego Żywienia . Dowiedziały się także, jakie produkty tworzą poszczególne piętra piramidy oraz ,w jaki sposób spożycie tych produktów wpływa na nasz organizm. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zastosują wyniesioną wiedzę w praktyce!

Wycieczka Edukacyjna pt. “Tajemnica lasu” do Stegny – kl. 2a i 2b

W październiku klasy 2a i 2b udały się na wycieczkę edukacyjną do Stegny. Podczas tej wycieczki drugoklasiści rozpoznawali i nazywali warstwy lasu oraz przyporządkowywali rośliny i zwierzęta do poszczególnych warstw. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło poruszanie się po lesie z kompasem w ręku i wyznaczanie kierunków. Uczniowie mieli możliwość wnikliwej obserwacji runa leśnego z wykorzystaniem lup. Piękno i tajemnice lasu chłonęli wszystkimi zmysłami. Do szkoły wróciliśmy z koszem pełnym darów natury: m.in. szyszki świerku i sosny, liście dębu, klonu, jarzębiny i buka, muszelki i bursztynki. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania powrotu kutra rybackiego z połowu ryb na morzu i zaobserwować pracę rybaków przy wyciąganiu ryb z sieci.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W tym roku wyjątkowo rok szkolny rozpoczął się 4 września. I jest to rok rzeczywiście bardzo wyjątkowy za sprawą reformy, która przywróciła ośmioklasowe szkoły podstawowe. Na ulicy Gdańskiej powitano uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Na ulicy Bankowej natomiast powitano uczniów klas czwartych a na ulicy Mickiewicza naukę rozpoczęły klasy siódme. Pan Burmistrz oraz Dyrektor Zespołu życzyli uczniom nie tylko powodzenia i sukcesów, ale również wspaniałego czasu w murach naszych szkół.

Rozpoczęcie roku szkolnego na ulicy Bankowej.

Informacja o podręcznikach – klasy 0-III

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH DLA KLAS 0-III OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Wychowanie przedszkolne

Gr. 0 – (zakup we własnym zakresie)
„Kolorowy start z plusem” – MAC Edukacja 2017

Edukacja wczesnoszkolna

Kl. I – (podręczniki darmowe)
„Elementarz odkrywców” – Podręcznik i ćwiczenia, matematyka, edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna.
Ewa Hryniewicz, Małgorzata Ogrodowczyk, Barbara Stępień, Joanna Winiecka – Nowak, Krystyna Bielenica, Maria Bura.

Kl. II – (podręczniki darmowe)
„Nasza szkoła” – kl. 2, „Nasza szkoła matematyka” kl. 2. 
M. Lorek, M. Zatorska, A. Ludowa. MEN 2015r.
„Moje ćwiczenia” kl. 2, „Moje ćwiczenia matematyka” kl. 2. MAC Edukacja
E. Dulemba, J. Faliszewska, G. Lech, A Ziewiecka, I. Parlicka.

Kl. III – (podręczniki darmowe)
„Nasza szkoła” – kl. 3, „Nasza szkoła matematyka” kl. 3. 
M. Lorek, M. Zatorska, A. Ludwa. MEN 2016r.
„Moje ćwiczenia” kl. 3, „Moje ćwiczenia matematyka” kl. 3. MAC Edukacja
E. Dulemba, J. Faliszewska, G. Lech, A Ziewiecka, A. Opala, I. Parlicka.

Język angielski

Gr. 0 – (zakup we własnym zakresie)
„Bugs Team Starter” – język angielski
Carol Read, Ana Soberon, Anna Parr – Modrzejewska. Macmillan Publisher 2017

Kl. I – (podręczniki darmowe)
„Bugs Team 1” – Carol. Read, Ana Soberon , Anna Parr – Modrzejewska Macmillan

Kl. II – (podręczniki darmowe)
„Tiger 2” – podręcznik i ćwiczenia. Carol Read, Mark Ormerod, Magdalena Kondro. Macmillan Education

Kl. III – (podręczniki darmowe)
„Tiger 3” (wersja wieloletnia) – podręcznik i ćwiczenia. Carol Read, Mark Ormerod, Magdalena Kondro. Macmillan Education

Religia

Gr 0 – (zakup we własnym zakresie)
„Przychodzimy do Pana Boga” – D. Jackowiak, ks. Jan Szpet; Wyd: Św. Wojciech.

Kl. I – (zakup we własnym zakresie)
„Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” – podręcznik i katry pracy
Danuta Jackowiak, ks. Jan. Szpet; Wyd. Św. Wojciech

Kl.II – (zakup we własnym zakresie)
„Kochamy Pana Jezusa” – podręcznik i karty pracy
Danuta Jackowiak, ks. Jan Szpet; Wyd. Św. Wojciech

Kl. III – (zakup we własnym zakresie)
„Przyjmujemy Pana Jezusa” – podręcznik i karty pracy
D. Jackowiak, ks. Jan Szpet; Wyd. Święty Wojciech

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy rozpoczął się czas zasłużonego odpoczynku.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były słoneczne i radosne. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie oraz nabierajcie sił oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Niech każdy wakacyjny dzień pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

Jednocześnie dziękuję wszystkim nauczycielom za całoroczną współpracę przy aktualizacji strony naszej Dwójki.

M. Sawicka (administrator strony internetowej)