Po wielu miesiącach ciężkiej pracy rozpoczął się czas zasłużonego odpoczynku.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były słoneczne i radosne. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie oraz nabierajcie sił oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Niech każdy wakacyjny dzień pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

Jednocześnie dziękuję wszystkim nauczycielom za całoroczną współpracę przy aktualizacji strony naszej Dwójki.

M. Sawicka (administrator strony internetowej)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 na ulicy Bankowej

Tradycyjnie jak co roku o godzinie 9.00 rozpoczęła się ostatnia tegoroczna uroczystość. I nawet niesprzyjająca deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć tego dnia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i raporcie przewodniczącej SU głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Do podziękowań i życzeń Dyrekcji przyłączył się również Burmistrz Nowego Stawu wraz z Inspektor Oświaty, których nie mogło tego dnia zabraknąć w murach naszej Dwójki.
Zakończenie roku to czas na podsumowania i nagrody, których nie mogło zabraknąć. Oprócz prymusów i uczniów wyróżniających się w nauce nagrodzeni zostali sportowcy, wolontariusze, uczniowie z Koła Żywego Słowa i osoby pomagające w bibliotece. Podziękowania na całoroczną pracę odebrała również przewodnicząca SU Wiktoria Pętal. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy do 1999 roku nie pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, którzy otrzymali promocję do klasy siódmej.
Drodzy uczniowie życzymy Wam udanych, pogodnych i pełnych wielu pozytywnych wrażeń wakacji, ciekawych znajomości i dużo, dużo beztroskiego oraz bezpiecznego odpoczynku.

Polsko-litewski konkurs plastyczny „Moja i Twoja ojczyzna”

W ramach programu „Wileńska Piątka” dla uczniów szkół biorących udział w nim udział zorganizowany został konkurs plastyczny „Moja i Twoja ojczyzna”. Oto jego wyniki:
Szkoła podstawowa klasy I- III
I miejsce Beata Pawłowska /lat 9/ Gimnazjum Mikunach Litwa
II miejsce Oliwia Michalska SP2 Nowy Staw Polska
III miejsce Mateusz Wysocki SP 2 Nowy Staw Polska
Szkoła Podstawowa klasy IV- VI
I miejsce Weronika Marek SP2 Nowy Staw
II miejsce Agnieszka Łokucijewska Gimnazjum w Rukojniach Litwa
III miejsce Elana Subocz Gimnazjum Mickuny Litwa
Gimnazjum
I miejsce Ewelina Słowiańska Wileński rejon gimnazjum w Mickunach
II miejsce Julia Gotowski Wileński rejon gimnazjum w Mickunach
III miejsce Nikola Krauze Gimnazjum Nowy Staw
Gratulujemy 🙂

„Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie SP Nr 2 od zerówki aż o klasę szóstą czytają i pokazaliśmy to dziś całemu miastu! (https://czytamy.org/)

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. I chociaż na co dzień nasi uczniowie uczą się w dwóch różnych budynkach, to punktualnie o godzinie 10.00 na rynku naszego miasta zgromadziło się 284 uczniów klas 0-III i 200 uczniów klas IV-VI. Każdy z nich miał najważniejszą tego dnia rzecz – książkę.
W klasach młodszych akcji nadano dodatkową nazwę – „Kocykowe czytanie”. Wychowawcy wraz z uczniami czytali na kocach różne książki. Każda klasa wcześniej wybrała dla siebie ulubione utwory literackie. W wielu klasach gościnnie we wspólnym czytaniu uczestniczyli również rodzice.
Uczniowie klas starszych oprócz książek mieli również transparenty promujące czytanie. Ponieważ czytać można wszędzie uczniowie rozsiedli się na schodach sklepu. Dodatkowym elementem były bajkowe stroje niektórych uczniów i nauczycieli.
Podczas tej akcji nie mogło zabraknąć również Rady Rodziców. Jej członkowie poprzebierani za postacie z bajek włączyli się do czytania, a zdjęcia z takimi bohaterami były dodatkową atrakcją.
Mamy nadzieję, że ta akcja będzie już stałym elementem obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.