Uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (ul. Gdańska, 9.11.2018)

Akademia z okazji Setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – Inscenizacja “A było to tak” dla przedszkolaków i klas 0-III (ul Gdańska; 9.11.2018) oraz Rekord dla Niepodległej. Uroczystość została przygotowana przez koło teatralne, wokalne i taneczne, pod opieką J. Suchcickiej, B. Jaszczyńskiej, M. Przyłożyńskiej, A. Siemieniec, K. Eich.

Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej 2018

7 listopada w Galerii Żuławskiej odbył się Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wzięły w nim udział wszystkie klasy 0-III. Uczniowie zaprezentowali bogaty repertuar pieśni i poezji patriotycznej wykazując przy tym duże umiejętności wokalne i artystyczne. Konkurs oceniany był w III kategoriach: poezja patriotyczna, soliści klas 0-III, zespoły wokalno-instrumentalne klas 0-III.
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria: Poezja Patriotyczna
I miejsce – Izabela Skarżyńska
II miejsce – Adam Sawicki
III miejsce – Kacper Dąbrowski.
Kategoria: Pieśń Patriotyczna – Solista
I miejsce-Weronika Bernacka
II miejsce- Martyna Baumgart
III miejsce- Justyna Dąbrowska
Kategoria: Pieśń Patriotyczna – Zespół Wokalno-Instrumentalny
I miejsce – klasa IIA
II miejsce – grupa 0A
III miejsce – klasa IC

8 listopada w konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII.
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria: Pieśń Patriotyczna
I miejsce – zespół wokalny SP2
II miejsce – Alan Golda, Alan Ignaczak i Jakub Szarek
III miejsce – zespół wokalny z Kwidzyna.
Gratulujemy!

Brrrum go(ł) 2018

Pod koniec października na sali gimnastycznej SP nr 2 przy ulicy Gdańskiej odbyły się III Wyścigi Pojazdów Zdalnie Sterowanych Brrrum go(ł) 2018. W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 37 uczniów w kategorii kl 0-III, natomiast w kategorii IV – VI 19 osób.

Szczególowa relacja dostępna jest na fanpage’u Rady Rodziców:

Występ Nuteczek w Sztumie

8 listopada Kółko Wokalne klas I-III wzięło udział w V festiwalu Piosenki Ułańskiej organizowanym przez Sztumskie Centrum Kultury. Był to drugi występ „Nuteczek” w Sztumie. Tym razem dziewczynki zaprezentowały publiczności utwory: „Co to jest niepodległość?” oraz „ Piechota”. Występ naszego zespołu cieszył się dużym uznaniem. „Nuteczki” zajęły II miejsce.

Pomoc potrzebującym – „Jak oni śpiewają”

Jak każdego roku w październiku odbyła się w naszym mieście piękna akcja charytatywna „Jak oni śpiewają”. Wśród wielu występujących dla małego, bardzo chorego Jasia z Dębiny znalazły się wolontariuszki naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza: Lena Niedźwiecka, Łucja Czapp oraz gościnnie Julia Uzdowska. Dzięki wielkim i otwartym sercom wrażliwych ludzi z Nowego Stawu i okolic mogliśmy przyczynić się do polepszenia warunków życia i rehabilitacji małego Jasia.
Opiekun SKW Ewa Czerniewska

Wizyta klasy IIB w Muzeum Zamkowym w Malborku

W ostatnim dniu października uczniowie klasy II B mieli okazję odwiedzić Muzeum Zamkowe w Malborku i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Zajęcia prowadzone były przez Rycerza Zakonnego. Wszyscy dowiedzieli się jak żyli, ubierali się i czym zajmowali się Rycerze. Przy okazji odwiedziliśmy kilka wystaw prezentowanych w salach Muzeum. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane zbroje rycerskie, miecze i szable. Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka – każdy mógł przymierzyć elementy zbroi rycerskiej. Zajęcia poszerzyły naszą wiedzę historyczną i rozbudziły zainteresowania.
Wychowawczyni Ewa Czerniewska

KONKURS PLASTYCZNY „AKCJA SEGREGACJA – Nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci”

Wśród dzieci zerówkowiczów i ich rodzin zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Akcja Segregacja- Nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności segregowania odpadów oraz kształtowanie nawyku dbania o środowisko naturalne.
Do konkursu wpłynęło 23 prace, które przedszkolaki wykonały wraz z rodzicami. Komisja konkursowa w składzie Pani wicedyrektor Beata Brucka, Pani Renata Baćkowska-Sekuła oraz Pani Anna Siemieniec nagrodziła następujące prace:
I miejsce- Maciej Suchcicki gr.0 B
II miejsce- Pola Niedźwiecka gr. 0 A
III miejsce- Wiktoria Lisiewska gr. 0 C
Oraz wyróżnienia:
Filip Długosz gr. 0 B
Amelia Grabarz gr.0 A
Adrianna Lichota gr.0 C
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami. Dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym gratulujemy, tym samym zachęcamy do dalszego udziału w konkursach i przedsięwzięciach .
Organizatorzy: Anna Bychowska, Diana Słodkowska-Rogala

Wycieczka do lasu do Stegny grupy 0c i klasy Ic

W czwartek 20 października 2018r. dzieci z grupy 0c i klasy I a wybrały się na wycieczkę do Stegny. Wszyscy byli bardzo ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Aura nam sprzyjała, a las o tej porze wyglądał przepięknie. Zaopatrzeni w kredki odbijaliśmy wzór kory drzew na kartkach. Wskazywaliśmy drzewa iglaste i liściaste. Oglądaliśmy i zbieraliśmy liście, szyszki i inne dary, jakie daje nam las. Sprawdzaliśmy “na żywo” roślinność poszczególnych pięter lasu i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody.
Po zajęciach w lesie poszliśmy na plażę. To był czas rekreacji i odpoczynku – zbieraliśmy muszelki, bawiliśmy się w berka, a nawet budowaliśmy zamki z piasku. Pogoda była piękna. Słoneczko mocno świeciło, było bardzo ciepło, a my mogliśmy przez chwilę poczuć się, jak na wakacjach.
To była bardzo udana wycieczka – żywa lekcja przyrody i miły wypoczynek
(J. Suchcicka, B. Jaszczyńska)