Dzień Kobiet w klasie Ib

8 MARCA obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyły się wybory SUPER DZIEWCZYNY klasy I B. Aby zasłużyć na to zaszczytne miano należało wziąć udział w wielu konkurencjach. Były zmagania sportowe, konkursy wiedzy, rozwiązywanie zagadek, popisy aktorskie itd. Tytuł SUPER DZIEWCZYNY klasy I B otrzymała Oliwia Smulska. Oliwia otrzymała stosowny dyplom oraz podobnie jak wszystkie dziewczynki z klasy prezenciki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci z klasy. Była wspaniała zabawa!

V Miniolimpiada Sportowa dla klas 0-III

We wtorek 27 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Gdańskiej 53, odbyła się V Miniolimpiada Sportowa dla klas 0-III, która na stałe wpisała się w szkolny kalendarz.
Ideą olimpiady jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw sportowych, w tym zdrowego stylu życia.
Igrzyska rozpoczęto od uroczystej defilady sportowców. Poszczególne drużyny były prowadzone przez panią wicedyrektor – Beatę Brucką. Na czele defilady szła przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego – Natalia Taras, niosąc znicz olimpijski. Następnie pani wicedyrektor Beata Brucka oficjalnie otworzyła olimpiadę. W olimpiadzie brały udział 6-osobowe zespoły uczniów z każdej klasy – 3 dziewczynki i 3 chłopców oraz dwóch zawodników rezerwowych. Pozostali uczniowie z wychowawcami byli kibicami.
Przed rozpoczęciem zawodów, wszyscy wzięli udział w rozgrzewce, wykonując ćwiczenia gimnastyczne w rytm piosenki “Gimnastyka dla wszystkich”.
Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach:

– jazda na rowerku biegowym
– sadzenie marchewek (3 woreczki + 3 obręcze)
– pająk przodem
– wożenie na kocyku.
Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwał zespół sędziowski w składzie: pani wicedyrektor Beata Brucka, przedstawiciel Rady Rodziców pani Kamila Łukowska oraz pani pielęgniarka Teresa Troch, która również sprawowała opiekę medyczną.
Zaangażowanie dzieci było ogromne. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco w poszczególnych kategoriach wiekowych:
1) zerówki
I miejsce – klasa 0B
II miejsce – klasa 0A

2) klasy I
I miejsce – klasa 1C
II miejsce – klasa 1A
III miejsce – klasa 1B

3) klasy II
I miejsce – klasa 2B
II miejsce – klasa 2A

4) klasy III – 9 -latki
I miejsce – klasa 3C
II miejsce – klasa 3A
III miejsce – klasa 3B

5) klasy III – 10 -latki
I miejsce – klasa 3D
II miejsce – klasa 3E

Puchary oraz upominek, w postaci musu owocowego dla każdego ucznia i gry planszowej dla całej klasy, odebrały składy drużyn z rąk komisji sędziowskiej, dodatkowo każdy zawodnik, łącznie z rezerwowym, otrzymał prawdziwy medal olimpijski.
Olimpiadę przygotowały i poprowadziły panie: Irena Cieszyńska, Wioletta Myszka i Joanna Suchcicka. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz panu Markowi Szczecińskiemu – prezesowi UKS Delta, za pomoc i wsparcie finansowe podczas przygotowania olimpiady.

Walentynki na ulicy Gdańskiej

Jak co roku Mały Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Przez kilka dni można było wrzucać listy walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Każdy mógł okazać w ten sposób sympatię swoim koleżankom i kolegom. W dniu Świętego Walentego czyli 14 lutego wszystkie walentynki były dostarczone adresatom przez przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego.
Opiekunki MSU: A. Siemieniec, K. Eich

Walentynkowo na Bankowej

Dzień Zakochanych już na dobre zagościł w kalendarzu obchodzonych w Polsce świąt. W tym roku obchodziliśmy go też w naszej szkole. Od rana w świetlicy pojawiły się serduszka i amorki. W tej scenerii wystąpiło koło teatralne pod kierunkiem M. Lewandowskiej. Do przedstawienia zaangażowali się też chłopcy z klasy VI B. Uczniowie starali się pokazać, jak zakochani wyznawali swoje uczucia na przestrzeni wieków, od czasów mitycznych, poprzez średniowiecze, romantyzm aż do czasów współczesnych. Widownia z uwagą przysłuchiwała się tekstom, często reagowała śmiechem, na dodatek artyści dali z siebie wszystko, co więcej, przygotowali odpowiednie stroje stosownie do czasów, o których mówili. Cały występ przeplatany był piosenkami, oczywiście o miłości, które przygotowało koło wokalne z panią A. Kozieł- Pacanek. Nie mogło zabraknąć szlagieru grupy Maanam “Kocham Cię, kochanie moje”.
Na koniec przewodnicząca samorządu – Zuzia Sadłocha rozdała pocztę walentynkową.

Bezpieczne ferie – apel w klasach 0-III

Piątek 26 stycznia był ostatnim dniem nauki przed feriami zimowymi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel „Bezpieczne ferie”. Apel przygotowały klasy Ia i II b, a głównymi bohaterami byli: Zima, Mróz, Policjant i dzieci. Pani Zima, Mróz i Policjant udzielili dzieciom kilka najważniejszych rad dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Występ dzieci uatrakcyjniły piosenki o tematyce zimowej zaprezentowane przez Kółko Wokalne. Uczniowie w skupieniu wysłuchali apelu, a my życzymy im, aby pamiętając o wysłuchanych radach, spędzili ferie bezpiecznie i wesoło.