VIII Międzypowiatowy Konkurs z j. angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej

W sobotę, 19 maja, uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VII po raz ósmy sprawdzili swoją wiedzę z języka angielskiego. W tym roku do stałych już uczestników naszego konkursu (SP nr 5, SP nr 8 oraz SP nr 9) dołączyły dwie szkoły z powiatu sztumskiego – Zespół Szkół w Starym Targu oraz Zespół Szkół w Gościszewie. Tym samym nasz konkurs zyskał rangę konkursu międzypowiatowego.
Punktualnie o godzinie 10 nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich reprezentacji wraz z opiekunami a chwilę później uczniowie rozpoczęli rozwiązywać test konkursowy. Po 45 minutach wytężonej pracy uczniowie udali się na poczęstunek a komisja konkursowa sprawdzała testy. Na szczęście również w tym roku dogrywka nie była konieczna. A oto wyniki:
I miejsce: SP nr 5 Malbork
II miejsce: SP nr 2 Nowy Staw (Bartosz Kiciński, Oliwia Śmigiel, Bartłomiej Krzemiński, Oliwia Wierzchowska – zawodnik rezerwowy)
III miejsce: ZS w Gościszewie
IV miejsce: SP nr 9 Malbork
V miejsce: SP nr 8 Malbork
VI miejsce: ZS w Starym Targu
Tradycyjnie też nagrodziliśmy uczniów z najwyższymi wynikami w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody otrzymali: Mateusz Syroka (kl. IV, SP nr 5), Jakub Matuszak (kl. V, ZS w Starym Targu) oraz Bartosz Kiciński (kl. VII, SP nr 2).
Każda reprezentacja otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Pearson oraz Radę Rodziców i szkołę. Nauczyciele otrzymali podziękowania i zapewnili, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na konkursie.

II Żuławski Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej „Bóg – Ojciec Wszelkiego Stworzenia”

Dnia 12.04.2018 przy współpracy Burmistrza Nowego Stawu, NCKiB oraz ZSP w Nowym Stawie został zorganizowany w Galerii Żuławskiej już II Żuławski Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej, który przebiegał pod hasłem “Bóg – Ojciec wszelkiego stworzenia”. W konkursie wzięło udział 31 uczestników, zarówno solistów jak i zespołów wokalnych w poszczególnych kategoriach wiekowych: kl. I – III, IV – VII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Oprócz miejscowych talentów przybyli do nas i zaprezentowali się młodzi artyści z Nowego Dworu Gdańskiego, Lichnów, Malborka, Starego Pola, Jegłownika, Nowej Wsi Sztumskiej a nawet z Kwidzyna.
Uczestnicy prezentowali piękne utwory dotyczące osoby Boga Ojca. Każdy występ dostarczał odbiorcom wielu wraże duchowych i artystycznych a nawet wielu wzruszeń. Nad wyborem najlepszych utworów i wykonawców czuwało Jury w składzie:
– Pani mgr Bożena Belcarz – muzyk, dyrygent chóru “Lutnia” w Malborku
– Pani mgr Gabriela Janusz – Zięba – muzyk, nauczyciel akademicki w Gdańsku
– Pan mgr Krzysztof Majda – muzyk, nauczyciel śpiewu w Gdańsku
– Ks. dr Wojciech Skibicki – Dyrektor Wydziały Nauki Katolickiej przy Kurii Diecezjalnej w Elblągu.
Poziom muzyczny i potencjał uczestników dowodził o trudności wyboru Jury, które po długiej naradzie wyłoniło laureatów konkursu. Gościem szczególnym naszego konkursu był Ksiądz Biskup Antoni Długosz z Częstochowy znany wszystkim dzieciom z katolickiego programu “Ziarno”, który swoim radosnym i pełnym energii oraz entuzjazmu występem uatrakcyjnił nasz tegoroczny konkurs. Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali na zakończenie dyplomy oraz nagrody sponsorowane przez kapłanów Diecezji Elbląskiej i naszego szczególnego Gościa Ks. biskupa Antoniego Długosza. Laureaci I miejsca otrzymali również statuetki. Nagrody i dyplomy wręczało 2 Księży Biskupów: Ks. bp Antoni Długosz – Gość szczególny o raz Ks. bp Jacek Jezierski – biskup elbląski, który już drugi rok objął Honorowy Patronat nad konkursem.

W kategoriach klas IV-VII nasze uczennice z dużym powodzeniem reprezentowały „Dwójkę”:
– Julia Szarek, Nadia Ceran, Julia Suchcicka, Zofia Gruszka i Wiktoria Piaskowska zajęły 2 miejsce w kat. zespoły 4-7 śpiewając piosenkę “Bóg łączy nas” jako zespół „Iskierki”.
– Julia Babciak zdobyła 3 miejsce w kat. solistka 4-7 śpiewając piosenkę “Wciąż mnie zadziwiasz”
Gratulujemy.