Informacja o podręcznikach

PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DLA UCZNIÓW KLAS IV-VII NA ROK SZKOLNY 2017/2018 ZOSTANĄ ZAKUPIONE PRZEZ SZKOŁĘ W RAMACH ŚRODKÓW UZYSKANYCH Z DOTACJI.
Podręcznik i ćwiczenia do religii oraz materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego rodzice kupują we własnym zakresie.

 

PODRĘCZNIK DO RELIGII dla klasy IV „Miejsca pełne BOGActw” + ćwiczenia – wydawnictwo „Jedność” – we własnym zakresie kupują rodzice dzieci uczęszczających na lekcje religii.

PODRĘCZNIK DO RELIGII dla klasy V „Spotkania uBOGAcające” + ćwiczenia – wydawnictwo „Jedność” – we własnym zakresie kupują rodzice dzieci uczęszczających na lekcje religii.

PODRĘCZNIK DO RELIGII dla klasy VI „Tajemnice BOGAtego życia” + ćwiczenia – wydawnictwo „Jedność” – we własnym zakresie kupują rodzice dzieci uczęszczających na lekcje religii.

PODRĘCZNIK DO RELIGII dla klasy VII „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” wydawnictwo „Jedność” – we własnym zakresie kupują rodzice dzieci uczęszczających na lekcje religii.

MATERIAŁY ĆWICZENIOWE DO JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla kl. V

„Und so weiter neu 1”. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy IV.
Wydawnictwo Szkolne PWN, Rok wydania 2017 – kupują rodzice we własnym zakresie (Ze względu na dotację materiały ćwiczeniowe mogą być niedostępne w księgarniach. W związku z tym na początku września będzie organizowane grupowe zamówienie bezpośrednio w wydawnictwie PWN).

“Ten, kto naprawdę chce ci pomóc, pomoże ci czynem a nie słowami”

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna
składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom angażującym się w życie naszej Dwójki.

Dziękujemy za ogromny wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły oraz za świetne pomysły i entuzjazm, z którym się z nami dzieliliście.

Dziękujemy również wszystkim sponsorom z Nowego Stawu i okolic, którzy wspierali nas w organizacji różnorodnych akcji, konkursów i wydarzeń.

Pierwsza taka akcja w naszej szkole!

W tym roku w ramach obchodów Dnia Dziecka przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” (https://czytamy.org/). Tego dnia uczniowie w szkołach będą starali się pobić rekord w masowym czytaniu w jednym momencie.
My jednak idziemy krok dalej i wychodzimy na miasto. O godzinie 10.00 będzie nas można zobaczyć czytających na nowostawskim rynku i dołączyć do naszej zaczytanej gromadki

Druga edycja akcji charytatywnej „NIE JEST KOLOROWO” w naszej szkole

Niektóre dzieci w polskich szkołach i placówkach za naszą wschodnią granicą nie mają kolorowo. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych szkolnych latach. W maju zeszłego roku zebraliśmy kilka kartonów artykułów papierniczych dla naszych kolegów z Litwy. W tym roku akcja rusza 8 maja i potrwa do 26 maja. Wolontariusze będą odwiedzać Wasze klasy. Przekaż im te najpotrzebniejsze przybory i w ten sposób wesprzyj naszych najmłodszych Rodaków!
Wolontariusze SKW z opiekunem Ewą Czerniewską

Potrzebna pomoc!

Drodzy Rodzice!
Dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie, zwracają się do Państwa z prośbą o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru, który miał miejsce w dniu 5 kwietnia 2017 roku.

Pożar strawił dorobek całego życia rodziny zamieszkałej w Świerkach. W jednej chwili rodzina została pozbawiona dachu nad głową, jak również podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku.

Dlatego gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej o zaangażowanie się w akcję pomocy.
Zależy nam przede wszystkim na ubraniach dla dzieci w wieku:
– Chłopiec 13 lat (rozmiar około 158-164 lub męski S)
– Chłopiec 10 lat (rozmiar około 140-146)
– Chłopiec 7 lat (rozmiar około 128-134)
– Dziewczynka 12 lat (rozmiar około 146-152)
– Dwie starsze dziewczyny (rozmiar damski około M-L)
Potrzebne jest również obuwie: damskie rozmiar 37 oraz męskie 36, 39 i 42.

Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać za pośrednictwem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie, do którego można dostarczyć rzeczy, które zostaną przekazane poszkodowanym (wszystkie placówki wchodzące w skład ZSP).

Ewentualnych wpłat pieniężnych dla rodziny można dokonywać na numer konta Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki z dopiskiem „DLA POGORZELCÓW”.
Numer konta: 93 8304 0005 0000 3812 2000 0010

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące akcji, to prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły lub wychowawcą klasy.
Dziękujemy i liczymy, że przyjdą Państwo z pomocą potrzebującym.