INFORMACJA DLA OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH

Od poniedziałku 17 lutego busy w kierunku LUBSTOWA odjeżdżać będą z przystanku N. STAW URZĄD o godz. 12:37, 13:37, 14:32.

Klasy V-VIII – bilet miesięczny na luty

Uwaga!!!
Klasy V-VIII (osoby dojeżdżające z biletem miesięcznym OliwiaBus)
W poniedziałek (27.01) doładowywane będą bilety na kolejny miesiąc.
Pamiętajcie, aby w poniedziałek nie zapomnieć biletu.

Zimowisko z Tropicielami

❄️❄️❄️Jeżeli nie masz jeszcze planów na tegoroczne ferie serdecznie zapraszamy Cię do przeżycia niezwykłej i niezapomnianej przygody “W krainie Narnii” ❄️❄️❄️

🎄Szanowni rodzice, uczniowie i wszyscy sympatycy naszej nowostawskiej Dwójki🎄

Niech zbliżające się święta będą wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego, aby każda chwila upływała w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i bliskich sercu osób.

Nowy Rok 2020 niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy ZSP w Nowym Stawie

28 Finału WOŚP

Zapraszamy na rodzinne warsztaty “Zrób to sam”. W niesamowitym Świątecznym klimacie, przy ciepłej zimowej herbatce z goździkiem i cynamonem oraz świątecznie pachnącym piernikiem. Będziemy tworzyć urokliwe dekoracje świąteczne (nie tylko stroiki). Zapraszamy wszystkie chętne osoby bez ograniczeń wiekowych. Zapewnia materiały do wykonania dekoracji z powyższego zdjęcia oraz innych ciekawych propozycji.
Wstęp to symboliczna papierkowa wrzutka do puszki WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

KONKURS W RAMACH 28 FINAŁU WOŚP – ZŁOTA KLASA / ZŁOTA GRUPA

Sztab WOŚP Nowy Staw zaprasza placówki oświatowe wraz ze swoimi klasami, grupy przedszkolne, grupy młodzieży, z terenu gminy nowostawskiej, do pierwszej edycji konkursu „Złota Klasa / Złota Grupa”.
Jak przystąpić?
Szkoła, klasa, grupa przedszkolna, grupa młodzieżowa, przysyła do nas swoje zgłoszenia, a reszta w regulaminie poniżej.
Mamy nadzieję, że będzie to u nas strzał w dziesiątkę!
Regulamin akcji „Złota klasa / Złota Grupa”:
Regulamin akcji towarzyszącej 28 finałowi WOŚP w Sztabie Nowostawskim przy NCKiB „ZŁOTA KLASA / ZŁOTA GRUPA”

 1. Cel
  a. uaktywnienie środowisk dziecięco-młodzieżowych oraz rodziców i uświadomienie celu fundacji WOŚP, którym jest działalność w zakresie ochrony zdrowia poprzez działanie na rzecz poprawy stanu zdrowia jak i działanie na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej.
  b. pozyskanie funduszy na rzecz WOŚP
 2. Adresaci
  Akcja przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych, przedszkola, grup młodzieżowych zrzeszonych m.in. przy OSP
 3. Organizatorzy
  Organizatorem akcji jest Sztab WOŚP NOWY STAW 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 4. Miejsce
  Akcja organizowana jest na terenie każdej placówki oświatowej, która zgłosiła chęć wzięcia udziału i zorganizowała stały punkt zbiórki w terminie poniżej podanym.
 5. Okres trwania
  Rozpoczęcie: 13listopada 2019 r.
  Zakończenie: 3 stycznia 2020 r.
 6. Zasady
  a. Akcja polega na zebraniu jak największej wartości „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy.
  b. Placówka zgłaszająca się do akcji zobowiązana jest do zgłoszenia swojego udziału wysyłając mail zawierający dane szkoły, przedszkola, nazwę klasy, grupy przedszkolnej, czy drużyny młodzieżowej oraz imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna uczestników na adres e-mail: sztab@wosp-nowystaw.cba.pl
  Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie drogą mailową.
  c. Zebrane monety należy dostarczyć do siedziby Nowostawskiego Sztabu 28 Finału WOŚP mieszczącego się w NCKiB ul. Jana Pawła II 2 w Nowym Stawie, najpóźniej do 7 stycznia 2020 r. do godz. 17:00 (biuro sztabu w NCKiB czynne od wtorku do piątku do 17:00, sobota do 14:00)
  d. Zebrane monety zostaną przeliczone wg ich wartości nominalnej, największa zebrana kwota zdecyduje o zwycięstwie klasy.
  e. Wyniki konkursu zostaną przedstawione podczas głównego finału 28 WOŚP tj. w dniu 12.01.2020 r. na scenie w Galerii Żuławskiej
 7. Nagrody
  Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci warsztatów Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej przeprowadzonych przez ekspertów szkoleniowych WOŚP oraz dyplom z tytułem „Złota Klasa / Złota Grupa 28 Nowostawskiego Finału WOŚP” + niespodzianka od OSP Marynowy.
  Nagrodą również będzie tzw. PUCHAR PRZECHODNI. Dla opiekunów grupy zwycięskiej biorącej udział, przewidujemy również symboliczną nagrodę.
  Wszystkie pozostałe klasy i placówki biorące udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa.

Sztab WOŚP Nowy Staw – szef sztabu Ewa Kot.

MIKOŁAJKOWY MARATON PISANIA LISTÓW

ZAPROSZENIE NA MIKOŁAJKOWY MARATON PISANIA LISTÓW
6 GRUDNIA 2019 OD GODZINY 17.00 DO 22.00

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.
Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.
W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce napisaliśmy 308 974 listy!
W NASZEJ SZKOLE W ZESZŁYM ROKU NAPISALIŚMY 823 LISTY. JAK BĘDZIE W TYM ROKU?? TO ZALEŻY TYLKO OD NAS:)

DOŁĄCZ do Maratonu Pisania Listów!
NAPISZ LIST!
ZMIEŃ ŻYCIE!

Zebranie Rady Rodziców

Szanowni Rodzice, Przedstawiciele poszczególnych oddziałów szkolnych jak i przedszkolnych,

serdecznie zapraszam na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się już w ten czwartek 07.11 o godz. 17.30, tematem zebrania będzie Plan Finansowy na 2 półrocze oraz omówienie harmonogramu imprez okolicznościowych.

Wasza obecność jest niezmiernie ważna 😊 razem możemy więcej, dlatego serdecznie zapraszam, zróbmy razem coś fajnego 😊

Magda Sosińska

„Nie jest kolorowo”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do 5. edycji akcji „Nie jest kolorowo”! W tym roku przyłączyło się również do nas Przedszkole w Nowym Stawie. Serdecznie dziękujemy!
Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna przeprowadzana na terenie placówek szkolnych województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów. Wszystkie zebrane materiały zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Traugutt.org /organizatora akcji/ dla naszych najmłodszych rodaków na Litwie. Mamy tam zaprzyjaźniona szkołę – Gimnazjum w Rukojniach. Z uczniami tej szkoły prowadzimy korespondencję.
Liczymy na Was!

Wesprzyjcie naszych Rodaków na Litwie!
Zbiórka w naszej szkole odbędzie się w dniach 14 – 31 października 2019 roku.

Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunem Ewą Czerniewską